Laps ei taha süüa 06.04.11 / Toitumine ja ülekaalulisus

Külastaja küsib:

Tere! Mul on selline mure, et 2 aasta ja 8 kuune laps ei söö põhimõtteliselt mitte midagi ja nii on see juba kestnud pool aastat...Jääb tihti haigeks, kuna immuunsussüsteem on väga nõrk vist...Tahaks abi saada, aga ei tea, kuhu pöörduda. Vitamiine ta ka ei taha süüa...Ootan vastust

Arst vastas:

Kristel Ehala-Aleksejev

dr Kristel Ehala-Aleksejev

Arst-toitumisterapeut

Tartu Ülikooli Kliinikum

Tere.
Jään siinkohal vastuse võlgu oskamata soovitada konkreetset nõustajat. Saan vaid soovitada pidada nõu lastearsti või perearstiga välistamaks vajadusel uuringutega võimalikke haiguslikke põhjuseid. Toitumise poole pealt soovitan hästi korrapärast režiimi. Kui laps on "kehva isuga" võib olla meile tähtsueta näiv küpsis, kohuke, klaas mahla, vmt. lapse jaoks juba söögikord ja nii jääbki põhitoit söömata. Meile tundub, et laps üldse ei söö, tema enda jaoks on tal kõht täis.
Heade soovidega, dr.Ehala