hommikune trenn 13.03.11 / Toitumine ja ülekaalulisus

Külastaja küsib:

Tere, ma sooviksin rohkem teada hommikuse trenni kohta.
Nimelt, koolipäevadel ma ärkan üles kella 6-6.30 vahel ja ma söön iga päev hommikusööki, mida ma eales ei saa ära jätta. Kas on võimalik, et ma ärkaks mingi pool tundi varem ja teeks umbes 20 minutit trenni sellist lihtsat trenni, kus on venitus, soojendus, kõhulihased, käelihased jne? Ma tahtsin tead, et kui ma pool tundi varem ärkaks üles ja teeks trenni umbes 20 min, kui kaua ma peaks ootama, et ma süüa saaks? Mul oleks vaja seda teada ja ma ei tahaks seda hommikust trenni mõtetult ka teha.
Ette tänades A.

Arst vastas:

Kristel Ehala-Aleksejev

dr Kristel Ehala-Aleksejev

Arst-toitumisterapeut

Tartu Ülikooli Kliinikum

Tere.
Kui te trenniks võtate aja une arvelt, siis seda ma ei soovita. Uneaega peaks tulema ikka ligi kaheksa tundi. Kui teete hommikul kerge treeningu, siis sellele järgnevalt võite süüa oma tavapärase hommikueine. Kui tahate aga lihtsalt hea toonuse saavutamise kõrval saada mingit kindlat treeningplaani kaalu muutmiseks, siis siinkohal soovitaksin nõu pidada mõne personaaltreeneriga.
Heade soovidega, dr.Ehala