Pidev krooksumine 08.02.11 / Toitumine ja ülekaalulisus

Külastaja küsib:

Tere. Mul on selline mure, et viimase kuu jooksul on probleeme gaasidega (arvatavasti). Krooksun pidevalt, iga kord kui sisse hingan, tekib selline tühimik ning väljahingates tuleb krooks. Vahepeal kui krooksu ei tule, läheb süda pahaks või gaasid kogunevad. Ühel korral, trenni tehes, kui krooks välja ei tulnud, oli hingamine raskendatud. Mõnikord, kui söön, siis tiheneb krooksude sagedus ja lisaks sellele läheb ka süda pahaks. Apteeker andis mulle Maaloxi, mida pidin vastavalt vajadusele võtma, kuid see ravim ei ole mind kohe üldse aidanud. Mõnel korral on krooksumisest tingituna ka söök välja tulnud. Mõned päevad tagasi lõid kõhtu tugevad valud, mis hiljem vaibusid. Kas võib olla tegemist mingi toiduaine mõjuga või on tegemist mõne muu probleemiga ?

Arst vastas:

Kristel Ehala-Aleksejev

dr Kristel Ehala-Aleksejev

Arst-toitumisterapeut

Tartu Ülikooli Kliinikum

Tere.
Antud kaebustega soovitan pöörduda esmaseks konsultatsiooniks perearstile, et selgitada välja, kas tegu on mao-sooletrakti kahjustuse, toitumisprobleemi või siis eelnevate kombinatsiooniga.
Heade soovidega,
dr.Ehala