Suhkru söömine 13.01.11 / Toitumine ja ülekaalulisus

Külastaja küsib:

Tere.
Probleem nimelt selles, et söön lihtsalt suhkurt, mõnikord lausa 30 spl. päevas. See on nagu sõltuvus. Tunnen, et on vaja magusat ja muu ei aita kui suhkur. Söön mitmekülgset toitu-palju juur- ja puuvilju, lihasaaduseid s.t kala, kanafileed, sealihafileed. Ei midagi märkimisväärselt rasvast. Vorsti, vorstikesi ei söö. Sporti teen iga päev. Kuid kaalus on lisandunud 20 kg, mis kuidagi maha pole läinud.
Stressi pole ja kõik on eluliselt korras.

Arst vastas:

Kristel Ehala-Aleksejev

dr Kristel Ehala-Aleksejev

Arst-toitumisterapeut

Tartu Ülikooli Kliinikum

Tere.
Kui sööte päevas 30 spl.? suhkrut, siis see on suur kogus energiat, mis ilmselt on seotud teie kaalutõusuga. Mil moel sellest üle saada, ei oska ma teile kirja teel öelda. Saan vaid oletada, et suur suhkruvajadus võib olla seotud mõne muu aine puudusega organismis. Kroomist ilmselt siin üksi abi pole. Kas ma saan õigesti aru, et teil on diagnoositud ka rauavaegus? Kui nii, siis soovitan kindlasti leida viimase tekkepõhjus, vajadusel konsulteerides arstidega. Esialgu võib teha veel kuuri toidulisandiga, mis sisaldaks nii B grupi vitaamine, rauda, tsinki. Ja loomulikult püüdke suhkrutarbimist siiski kontrollida
Heade soovidega, dr.Ehala