Kaalulangus 10.01.11 / Toitumine ja ülekaalulisus

Külastaja küsib:

Tere,
minu probleem seisneb pidevas kaalulanguses. Algas see pihta umbes aasta tagasi, mil hakkasin kasutama Yasminelle pille (ei oska seda muuga seostada). Samuti kadus täielik magusaisu. Muidu söögiisu on väga hea ja võin süüa absoluutselt kõike mistahes kogustes, kuid kaal väheneb vähehaaval pidevalt. Nüüdseks olen kaotanud juba ligi 9kg. (Kaal 55, pikkus 171cm).
Olen käinud nii günekoloogi konsultatsioonis kui läbivaatusel. Tema ei soovitanud pille vahetada või ära jätta. Samuti käisin endokrinoloogi juures ja vereanalüüsid olid kõik korras.
Ei oska enam kuskile pöörduda. Arstid pigem ei võta mind tõsiselt ja poogivad mulle söömishäireid külge, kuid julgen kinnitada, et söömishäiret mul kohe kindlastil ei ole. Isu on hea ja söön kõike, mida heaks arvan.
Äkki oskate aidata?

Arst vastas:

Kristel Ehala-Aleksejev

dr Kristel Ehala-Aleksejev

Arst-toitumisterapeut

Tartu Ülikooli Kliinikum

Tere.
Vastan teile nagu eelnevatelegi antud teemal saadetud kirjadele. Kui esineb kaalulangus, siis üldjuhul on tegu, kas meditsiinilise või toitumisest tingitud probleemiga. Mis puudutab viimast, siis selleks, et teada, kas sööte ikka oma vajadustele vastavalt tuleb oma toitumist analüüsida, pidades toidupäevikut. Toitumise analüüsimiseks soovitan teil kasutada toitumine.ee netilehekülge või vajadusel pöörduda nõustamisele. Eelkõige toituge korrapäraselt, toidukordi vahele jätmata ning liialt pikki toidupause vältides (üle kolme tunni). Toitumine olgu mitmekesine sisaldades kindlasti väärtuslikke valgurikkaid tooteid (kala, kana, kodujuust, aga ka oad, läätsed, jt), aga ka piisavas koguses rasvu (nii taimset- kui loomset päritolu). Oma päevast kaloraaži arvutades, võtke arvesse ka füüsilist koormust. Kui kaalulangus jätkub tasub siiski pöörduda uuesti arsti vastuvõtule, et välistada muud võimalikud meditsiinilised põhjused.
Heade soovidega, dr.Ehala