Söögiisu langus pärast suitsetamise mahajätmist 28.10.10 / Toitumine ja ülekaalulisus

Külastaja küsib:

Mul pole söögiisu juba 1 kuu, sest ma jätsin suitsetamise maha. Nüüd on asi selles, et mul on ka peale seda tervis natuke halb. Kaalun praegu 55 kilo ja 1.65 olen pikk. Iga kord on kaal erinev. Ka pearinglus võib olla igapäevane ja nõrkuse hoog.

Arst vastas:

Kristel Ehala-Aleksejev

dr Kristel Ehala-Aleksejev

Arst-toitumisterapeut

Tartu Ülikooli Kliinikum

Tere.
Hetkel jääb teie küsimuse sisu pisut ebaselgeks. Kas söögiisu langusega kaasneb ka vähene söömine ning kaalulangus, sest kui söömine on ebakorrapärane, toitainetevaene ja ebaregulaarne on ka pearinglus ning nõrkus seletatavad. Nõrkustunde vältimiseks jälgige, et toidukordade vahed ei läheks üle kolme-nelja tunni ning pange hetkel rõhku enam vedelikurikastele toiduainetele ja toitudele (puu-, köögiviljad, mahlad, smuutid, supid, hautised, jmt). Suitsetamisest loobumise kõrval soovitan kaaluda ka teisi võimalusi, mis võivad olla söögiisu mõjutanud nagu üldine tervislik seisund, meeleolumuutused, vm. Viimasest lähtuvalt soovitan nõu pidada oma raviarstiga.
Heade soovidega, dr.Ehala