Toidumürgitus 28.10.10 / Toitumine ja ülekaalulisus

Külastaja küsib:

Tere, mul on nädal aega nõrkus olnud, stabiilselt 35,8-36,1. Kui natuke liigutan, langeb temperatuur kohe. kui pikutan pikemalt, siis võib vahel tõusta isegi 36,4 ja hakkab kohe langema, kui püsti tõusen. Pea käib täiega ringi. Nädal aega tagasi siis koristasin palavaga 3h, nii et olin üleni higine ja punane. Peale koristamist võtsin 2 klaasi piima ja mõned šokolaadiküpsised. Peale seda ka kohe oksendasin. see kestis umbes 3 päeva. Kõht oli lahti, aga nüüd enam pole ja saan ilusti kõike süüa, kuigi isu ei ole nõrkuse pärast. Sooviks teada, kui mul ongi baktertoidumürgitus, kaua siis tavaliselt nõrkus veel on, sest ma ei jaksa mitte midagi teha ja nädal aega on minu meelest palju.

Arst vastas:

Kristel Ehala-Aleksejev

dr Kristel Ehala-Aleksejev

Arst-toitumisterapeut

Tartu Ülikooli Kliinikum

Tere.
Kirja põhjal ei saa kindlasti diagnoosi panna. Hetkel soovitan teil rohkelt juua ning just ka mineraalvett, et taastada organismi tasakaal ja hoiduda vedelikupuudusest. Toit olgu kergesti seeditav. Võiksite teha ka kuuri probiootikumidega, mille osas saate nõu pidada kohaliku apteekriga. Kui kaebused aga lähipäevil ei taandu soovitan teil leida siiski võimaluse arsti visiidiks, et teha vajalikud analüüsid ning vajadusel määrata ravimid.
Heade soovidega, dr.Ehala