Kaalu alandamine ja venitusarmid 07.06.10 / Toitumine ja ülekaalulisus

Külastaja küsib:

Olen 178cm pikk ja kaalun 89 kg. Kui palju ma peaksin alla võtma, et saavutada normaalkaal ja kas saaksin seda kolme kuuga? Mul on kõhu peal kohutavad venitusarmid, kas nendest on kuidagi võimalik lahti saada? Tegelikult ongi enamik rasva mul kõhul ja puusadel. Missuguseid harjutusi Teie soovitate?

Arst vastas:

Kristel Ehala-Aleksejev

dr Kristel Ehala-Aleksejev

Arst-toitumisterapeut

Tartu Ülikooli Kliinikum

Tere.
Kaotada 9-10 kilo kolme kuuga on täiesti võimalik, kuid see nõuab korrapärast toitumist, režiimist kinnipidamist kui liigumist igal päeval. Teadmata teie füüsilist ettevalmistust ei saa konkreetseid soovitusi anda, küll võin öelda, et 10 000 sammu iga päev oleks arvestatav koormus (kui võimalik, siis võiks muretseda sammumõõtja). Venitusarmid tekivad sageli kui kehakaal kiiresti muutub ja kasvueas on nahk hästi tundlik. Teatud juhtudel on venitusarmid seotud ka terviseprobleemidega ning seetõttu võib nõu pidada ka arstiga. Enese jälgimiseks nii toitumise kui liikumise osas võib kasutada näiteks toitumine.ee kui kaaluabi netilehekülgi, mida olen teistelegi küsijatele soovitanud.
Heade soovidega, dr.Ehala