Väsimus, jõuetus. 29.04.10 / Toitumine ja ülekaalulisus

Külastaja küsib:

Mure selles, et olen eluaeg aktiivne olnud, väga hea tervisega, söönud korralikult, teinud palju trenni. Hetkel olen ülikooli lõpuklassis, käin tööl, trennis ja elan eraelu (kiire elutempo ühesõnaga).
Viimaste kuude jooksul olen märganud pidevat väsimust. Liigun palju ringi, käin trennis, magama lähen õigel ajal, söön normaalselt. Väsinud olen pidevalt, trepid ajavad hingeldama (kolmandale korrusele minek juba, kaks aastat tagasi käisin edukalt 9. ja 13. korrusele). Mõnes mõttes nagu mõjutaks see ka elu. Ei ole viitsimist paljusid asju teha, trenni isegi ei taha vahel minna, kuna olen väsinud jne.
Kas peaksin panema selle väsimuse arvele, et lõpetan, töötan, treenin ja elan oma elu või on selline terve käitumine kahtlane? Esimene asi, mis mõttesse tuli, on toitumine, ja hakkasin toituma mitmekesisemalt ja värvilisi juurvilju, puuvilju jne, aga ei oskaks öelda, et oleks midagi paremaks läinud.

Arst vastas:

Kristel Ehala-Aleksejev

dr Kristel Ehala-Aleksejev

Arst-toitumisterapeut

Tartu Ülikooli Kliinikum

Tere.
Võimalik, et hetkel vajab teie organism enam puhkust ning seetõttu soovitan üle vaadata ka treeningkoormused. Kui väsimus püsib soovitan siiski pöörduda perearstile ja teha tervisekontroll.
Heade soovidega, dr.Ehala