Venitusarmid ja ülekaalulisus 10.04.10 / Toitumine ja ülekaalulisus

Külastaja küsib:

Ma olen ülekaaluline. Ma olen 177 cm pikk ja kaalun 88 kg. Mul on probleemseim piirkond kõht. Mul on tulnud kõhu peale venitusarmid. Tahaksin Teilt teada, kas neid on võimalik kuidagi heledamaks muuta? Olen kuulnud, et päris ära nad ei kaogi.
Samuti on probleeme sellega, kuidas alla võtta. Sooviksin saada juuniks, mil mul on lõpupidu, natukene peenemaks. Eriti sooviksin treenida vöökohta. Kuidas ja milliseid harjutusi peaksin tegema? Mul on kodus trenažöör ( jalgratta põhimõttel), samuti on olemas ka "figuurirõngas". Kui ma nendega treenin iga päev, kas sellest peaks olema kasu? Missugune peaks olema treeningumaht, et alla võtta ja kui palju oleks max. kg arv, mille saaksin alla võtta kahe kuu jooksul?
Toitumist olen reguleerinud, kuna mul avastati eelmisel aastal sapikivid. Enam ei söö ma rasvaseid toite, samuti ei söö ka happelisi asju, näiteks apelsini. Olen püüdnud ka mitte õhtuti süüa, tavaliselt on see aeg pärast seitset õhtul. Palun öelge mulle, mida peaksin ette võtma venitusarmidega ja kuidas saaksin alla võtta?

Arst vastas:

Kristel Ehala-Aleksejev

dr Kristel Ehala-Aleksejev

Arst-toitumisterapeut

Tartu Ülikooli Kliinikum

Tere.
Venitusarmide kohalt võin vaid soovitada teil nõu pidada mõne nahaarsti või kosmetoloogiga, sest on olemas protseduure, mis aitavad nahal paremini taastuda ning venitusarmide jälgi korrigeerida. Kaasa aitab ka naha igapäevane hooldus kui ka täisväärtuslik toit ja piisav vedelikutarbimine. Spordi poole pealt soovitan peale treeningu jälgida, et liiguksite piisavalt. Kaalulangetamise eesmärgil peaks see olema ~10 000 sammu päevas. Toitumise kohalt jätke oma menüüst välja kiirtoit ja magusad joogid ning vältige saiatooteid ning küpsetisi. Pange paika endale kindlad toidukordade ajad ning jälgige, et vahepeal te ei näkitseks midagi. Kahe kuuga oleks mõistlik kaalulangus ~6-8 kilo. Toitumise kohta saate lugeda leheküljelt toitumine.ee Samalt leheküljelt leiate ka toiduainete päevased kogused vastavalt kaloraažile (kui lähete toidupüramiidi alt sisse). Teie dieedikaloraažiks soovitan hetkel ~1700-1800 kcal/päevas. See on kerge dieet, kuid arvestades teie hetkekoormust ka vaimselt, siis ma mingeid rangemaid dieedikuure ei soovitaks. Vajadusel võite tulla nõustamisele (reg: toitumine@kliinikum.ee).
Heade soovidega, dr.Ehala