Dieet pärmseenhaiguse puhul 13.02.10 / Toitumine ja ülekaalulisus

Külastaja küsib:

Tervist, ma pole kindel, et esitan küsimuse õigesse rubriiki kuid mure on järgmine: nimelt on mul pärmseenhaigus ning olen kuulnud, et sellega peab jälgima ka toitumist. Milliseid toiduained ma siis süüa võin ning mida vältima peaks ning kui kaua?

Arst vastas:

Kristel Ehala-Aleksejev

dr Kristel Ehala-Aleksejev

Arst-toitumisterapeut

Tartu Ülikooli Kliinikum

Tere.
Vältige rafineeritud toiduaineid ja magusaid coca-cola tüüpi jooke (kiirtoit). Samuti on soovitav vähendada magusa ja saiatoodete (sh. saiakesed, koogid, jms) tarbimist. Tooge oma menüüsse enam kiudaineterikkaid toiduaineid.
Heade soovidega, dr.Ehala