Kaalutõus trennidega alustades 26.01.10 / Toitumine ja ülekaalulisus

Külastaja küsib:

Tere!

Olen 21-aastane tüdruk ja 160 cm pikk. Paranesin umbes poole aasta eest anoreksiast ja sellest ajast alates on kaal ühtlaselt tõusnud. Tahaks natuke maha võtta, sest kaalu on juba liiga palju kogunenud. Umbes kuu aja eest otsustasin, et peaks uuesti trenni hakkama tegema, et seekord kaalu tervislikumalt langetada. Päevas olen selle kuu aja jooksul toitunud 1300 kcal ringis päevas. Trenni teen vähemalt viiel päeval nädalas: tund aega aeroobset ja 15 minutit jõutrenni päevas. Ometi kaal ei lange ja minu ehmatuseks on hoopis isegi kiiresti tõusnud. Kasutan ka rasestumisvastaseid tablette. Mis võiks olla kaalutõusu põhjuseks ja kuidas ma saaksin kaalu langetada praeguses olukorras?

Arst vastas:

Kristel Ehala-Aleksejev

dr Kristel Ehala-Aleksejev

Arst-toitumisterapeut

Tartu Ülikooli Kliinikum

Tere.
Kirjast ei selgu kui palju kaalute ja palju kaalusite söömishäire perioodil. Kirja põhjal jääb mulle pigem mulje, et piitsutate ennast liiast ja võttes arvesse teil esinenud söömishäiret tuleb igasuguse dieedipidamise ja liigse trennikoormusega ettevaatlik olla. Soovitan teil pidada nõu raviarstiga, selleks et endale mitte karuteenet teha.
Heade soovidega, dr.Ehala