Veresuhkur ja hemoglobiin 22.10.09 / Toitumine ja ülekaalulisus

Külastaja küsib:

Tere,
Olen 34 aastane naine ja käisin töötervishoiuuringutel teist aastat. Ka eelmisel aastal rääkis arst,et on probleeme veresuhkru ja hgb-ga. Veresuhkru näitaja on 6,2 ja hgb 116 kuid perearst ütles, et pole hullu midagi. Ning sinna paika see jäi. Kaheksa aastat tagasi sündis mul laps ja olin Tartus järelvalve all üks päev veresuhkru tõttu. Aga nüüd on tõsine hirm näitajate ees. Kuna minu ema oli suhkruhaige võib see olla ka päritav. Ja hemoglobiin on ka kõrge. Ning valgevereliblede kohta öeldi, et 2korda rohkem, kui miinimum. (kui õieti aru ikka sain). Nüüd juba pikki, pikki aastaid tunnen end kogu aeg närvilisena,jalad käed turses,silmaalused lohkus ja pruunikad ning olen väga väsinud nii tööl,kodus ja pidevalt hommikuti tõustes. Tahaksin enda noore tervise korda saada. Ootan kõiki häid soovitusi.

Arst vastas:

Kristel Ehala-Aleksejev

dr Kristel Ehala-Aleksejev

Arst-toitumisterapeut

Tartu Ülikooli Kliinikum

Tere.
Kirjast selgub, et teil on mitmeid diaabeti haigestumise riskifaktoreid, mistõttu tuleks minu arvates teha hetkel mõningaid lisa analüüse ja uuringuid, sealhulgas glükoosi tolerantsi test. Mis puudutab hemoglobiininäitu, siis ainult numbrilise väärtuse järgi on raske öelda, milles võiks olla probleem. Võimalusi on mitmeid: menüü puudujäägid, suurenenud veritsus päevade ajal, muud günekoloogilised probleemid, jm. Nagu kirja alguses mainitud oleks seega vaja lisa-uuringuid ja läbivaatust, et anda täpsemaid soovitusi. Soovi korral olete oodatud minu vastuvõtule. Info saamiseks võite saata meili aadressile toitumine@kliinikum.ee
Heade soovidega, dr.Ehala