Konsultatsioon 17.10.09 / Toitumine ja ülekaalulisus

Külastaja küsib:

Tere!

Viimasel ajal olen väga suures mures oma toitumise pärast. Ma söön piisavalt aga olen kahtlema hakanud, kas saan oma vajalikud ained kätte kuna arvatavasti on tänu sellele ka mul teine suur mure, nimelt mu juuksed katkevad/ murduvad otsast ja eeldan, et see on suurelt minu toidumenüüst puuduvatest ainetest. Sest olen proovin juuste jaoks kõik võimalikke vahendeid, mille tulemused peaksid juba näha olema aga juba poolteist aastat on mu juuksed ühe pikkused. Mul oleks väga hea meel kui te saaksite mulle vastata! Ettetänades.

Arst vastas:

Kristel Ehala-Aleksejev

dr Kristel Ehala-Aleksejev

Arst-toitumisterapeut

Tartu Ülikooli Kliinikum

Tere.
Probleemid juustega võivad olla tingitud mitmetest erinevatest faktoritest, sealhulgas teatud ainete vaegusest organismis. Viimaste hulka kuuluvad raud, mõned B grupi vitamiinid kui ka D vitamiin, kaltsium, jt. Soovides analüüsida oma toitumist võite kasutada abiks terviseinfo.ee leheküljel olevat toitumisprogrammi. Võite nõu pidada ka oma perearstiga või vajaduse korral tulla minu vastuvõtule (tel:533 18 008).
Heade soovidega, dr.Ehala