Sportlik noormees ja ülekaal 07.10.09 / Toitumine ja ülekaalulisus

Külastaja küsib:

Tere,olen 38 aastane sportlik "noormees", kelle hobiks jalgrattasõit. Nädalas teen trenni 3 kuni 5 korda ( 6...8 tundi) ehk teisisõnu põletan sportides 6 ... 8 tuhat kalorit, kuid alates käesoleva aasta aprillist püsib kehakaal 102,0 kg (pikkust 187 cm) piires. Varasemalt olen suutnud suvisel perioodil taolise treeningmahu juures jõuda tulemuseni 91,5 ...92 kg. Kuna alkoholi ja ülesöömisega ei liialda, siis mõtlesin, et nõu küsimiseks pöördun Teie poole.
Lugupidamisega.

Arst vastas:

Kristel Ehala-Aleksejev

dr Kristel Ehala-Aleksejev

Arst-toitumisterapeut

Tartu Ülikooli Kliinikum

Tere.
Võimalike kaalupüsimise põhjuste väljaselgitamiseks oleks vaja kõrvutada nii tarbitud kui kulutatud energia. Selleks soovitan teil vähemalt nädalajagu päevi panna kirja kõik mida sööte-joote ning sinna kõrvale treeningkoormus. Ainuüksi kalorite arvestusest võib teinekord aga väheks jääda. Arvestada tuleb nii söögikordade regulaarsust, erinevate toitainete kättesaadavust toidust, söögikordade kellaaegu, jpm. Kui jääte ise analüüsimisega hätta võite tulla vastuvõtule, kas Tallinnasse või Tartusse (reg: 533 18 008).
Heade soovidega, dr.Ehala