juustelangus 22.09.09 / Toitumine ja ülekaalulisus

Külastaja küsib:

Tere,
mul on selline mure, et mul tuleb kohutavalt palju juukseid välja. Eriti peale pesu kui neid kammida üritan. Olen mõelnud, et äkki on see toitumisest, aga ma olen ju täiesti normaalkaalus (19a /162cm/63kg) kilo-kaks võiks isegi alla saada. Kas on võimalik, et asi on siiski kaalus

Arst vastas:

Kristel Ehala-Aleksejev

dr Kristel Ehala-Aleksejev

Arst-toitumisterapeut

Tartu Ülikooli Kliinikum

Tere.
Juuste väljalangemine võib olla märgiks teatud vitamiinide mineraalainete puudusest organismis. Kehakaaluga ma seda ei seostaks. Soovitan teil teha kuuri mõne juuste tugevdamiseks mõeldud kompleksvitamiini preparaadiga. Juhul kui probleem jääb püsima, soovitan teil konsulteerida oma perearstiga.
Heade soovidega, dr.Ehala