???kuidas 09.09.09 / Toitumine ja ülekaalulisus

Külastaja küsib:

Kuidas alla saab võtta palun kirjutage retsekpdid mulle , või trenni kava , ma olen laps 10 aastane ja tahan alla võtta teised mu klassis on kõhnad 35 või 37 aga mina olen 42 - 43 :S palun aitake

Arst vastas:

Kristel Ehala-Aleksejev

dr Kristel Ehala-Aleksejev

Arst-toitumisterapeut

Tartu Ülikooli Kliinikum

Tere.
Kasvueas on kaaluerinevused väga suured ja sõltuvad ka sellest kui kiiresti keegi areneb ning kasvab. Kui soovid aga oma toitumisele tähelepanu pöörata, siis siin on mõned vajalikud näpunäited.
Söö kolm korda päevas korralik eine ning üks vahepala (kui seda vajad). Väldi pidevat näkitsemist. Söö kindlasti hommikusööki, sest et see on kõige tähtsam eine päevas. Väldi liigset maiustamist, sealhulgas magusaid saiatooteid ja magusaid jooke nagu limonaadid ja coca. Söö iga päev puu- ja juurvilju.
Lisaks liigu iga päev ning tee kehalise kasvatuse tunnis hästi kaasa. Kui võimalust ja tahtmist liitu kindlasti mõne treening-grupiga.
Kõike head soovides,
dr.Ehala