hemorroid ja toit,jook 01.06.09 / Toitumine ja ülekaalulisus

Külastaja küsib:

Tere!Äkki oskate nõu anda nimelt olen 24a noormees ja alles hiljuti oli mul hemorroid mis ka veritses,kuid nüüd õnneks väikseks taandunud.Käisin perearsti juures ja ta käskis vedelana kõhu hoida
duplalaci-ga.Ja arvas tekkepõhjuse mis võis olla kõhukinnisus(kästi edaspidi iga päev kõhulahtistise rohtu võtta).Kuid mul on ennegi kunagi olnud,aga alati on paar 3päeva ja ta ei ole tavaliselt üldse valulik.Ära märkida tuleks ka seda,et ta on tulnud
peale pidu,et olen n-vahetus väljas käinud erinevaid alkohoolseid jooke ka pruukinud,ka õlut.Kas võib teha seda alkohool või mis?Olen noor inimene ja kas peaksin selle täiesti ära keelama siis endale.Ette tänades!

Arst vastas:

Kristel Ehala-Aleksejev

dr Kristel Ehala-Aleksejev

Arst-toitumisterapeut

Tartu Ülikooli Kliinikum

Tere.

Lugege läbi järgneval lingil olev informatsioon:

www.kliinikum.ee/index.php?menu=58&mod=info_haigustest&id=70&group=haigused

Võimalik, et teie kaebused on seotud vedelikupuudusega organismis, mis sageli kaasneb kui alkoholitarbimisega liiale minnakse. Seega, kui tarbite alkoholi, ärge unustage juua piisavas koguses vett. Soovitan teil siiski vaadata üle ka tarbitavad alkoholikogused.
Heade soovidega, dr.Ehala