Mu Sõber On Buliimik , Mida Teha ? 19.02.09 / Toitumine ja ülekaalulisus

Külastaja küsib:

Tere . mu sõber on vist buliimik , tema enese hinnang on suhteliselt madal ja tema mõtted keerlevad ümber toidu . Ta pidevalt arvutab oma kehamassi indeksit , et teada saada , kuna ta on ülekaalus/alakaalus . ( seda viimast ta soovib ) ta on tegelikult normaalkaalus . Ta käib trennis , kergejõustikus( 5 päeva nädalas ja iga päev ~ 2 tundi või rohkem ) seega , kehamassi indeks ei loeks temajuures eriliselt . ( ta on 17 ) mida teha . ta on ideaalne keha , kuigi t´unneb ennast paksuna . olen talle pidevalt rääkinud , kui kena ja peenike ta on , kuid ei kuula mind . mida ma meaks tegema ? kust ta saaks abi ?

Arst vastas:

Kristel Ehala-Aleksejev

dr Kristel Ehala-Aleksejev

Arst-toitumisterapeut

Tartu Ülikooli Kliinikum

Tere.
Sellistel juhtudel on kõrvalseisjatel loogiliste põhjendustega midagi raske ära teha. Eelkõige vajavad taolised inimesed psühholoogilist nõustamist, lisaks sellele siis toitumisalast nõu. Tartus on olemas TÜ Kliinikumi Psühhiaatriakliiniku juures toitumishäirete keskus. Tallinnas on näiteks keskus "Sensus", kust saab psühholoogilist nõustamist. Oma sõbra eest te vastutust võtta ei saa, aga toeks olla küll.
Heade soovidega, dr.Ehala