köhukinnisus ja kõhupuhitus 19.01.09 / Toitumine ja ülekaalulisus

Külastaja küsib:

Tere!Minul selline mure kõht on tihti kinni ja ka kõht punnis gaasid ei tule välja.sõõn kiudaine rikast toitu aga miski ei aita. tarvitasin keefirit ja jõiin vett hakkasin oksele. tarvitasin lahtisteid olin kõhuvalust kõveras ja oksendasin . ja siis oli ka kõht lahti.olen tõsises mures.Mida edasi teha. peale lahtistite tarvitamist on sagenenud paha olemine ja peavalud.

Arst vastas:

Kristel Ehala-Aleksejev

dr Kristel Ehala-Aleksejev

Arst-toitumisterapeut

Tartu Ülikooli Kliinikum

Tere.
Kui teil esineb oksendamist ning kõhuvalud süvenevad, soovitan pöörduda oma perearsti vastuvõtule. Kirja järgi ei saa öelda, kuid võimalik, et võtsite lahtistit liiga suures doosis, mis võis olla kõrvaltoimete põhjustajaks. Kiudainetega ei tohiks esialgu liialdada kui eelnevalt on nende osakaal menüüs väike olnud. Seedesüsteemile tuleb anda aega harjumiseks kiudaineterikaste toiduainetega. Seetõttu tuleks viimaseid oma menüüsse juurde tuua järk-järgult. Oluline on tarbida vedelikurikast toitu. Eelistatud on supid, hautised, juur- ja puuviljad. Samuti mõjub seedesüsteemile toonust tõstvalt liikumine.
Heade soovidega, dr.Ehala