liiga palju klistiiri 28.12.08 / Toitumine ja ülekaalulisus

Külastaja küsib:

Mure järgmine: hakkasin tegema nädalas mitu korda klistiiri, selleks, et saaks nö kergema tunde kõhtu. ja et kõht oleks lamendam jne. tegin seda ca kuu aega järjest iga nädal paar korda. nüüd aga kui mõistus taas koju tuli, sooviks sellest pahest vabaneda. aga kõht ei käi kuidagi läbi enam.. kuidas oleks võimalik jälle hakata loomulikul teel wc end kergendamas käia? paluks selleks puhuks mingit nõu ja abi..
ja ma ei tea, kas see tuleb minu enda tehtud karuteenest, aga kõht on imelikult punnis tihti ja vahekorra ajal on vahepeal munasarjade juures valus..

Arst vastas:

Kristel Ehala-Aleksejev

dr Kristel Ehala-Aleksejev

Arst-toitumisterapeut

Tartu Ülikooli Kliinikum

Tere.
Tegite ilmselgelt endale karuteene, sest koos klistiiriga muutsite soole piltlikult öeldes laisaks ning hävitasite ilmselt teatud osa soole normaalseks tööks vajaminevast mikrofloorast. Soovitan alustada vähemalt ühekuise kuuriga soole mikrofloora taastamiseks (N: Beneflora, Lactoseven, Ercéflora vms). Samuti on oluline vedelikurohke ja kiudaineterikas toit. Püüdke tarbida ka bio-piimatooteid (Hellus, Gefilus MAX, vm). Sööge pigem sagedamini, kuid väikeste portsude kaupa. Nii hoiate oma ainevahetuse paremini töös. Liikuge. Kui soolestiku töö ei taastu, võite tulla konsultatsioonile.
Mis puudutab valulikkust munasarjade piirkonnas, siis kaebuste püsimisel tasub konsulteerida oma günekoloogiga.
Heade soovidega, dr.Ehala