Kehakaalu tõus 24.11.08 / Toitumine ja ülekaalulisus

Külastaja küsib:

Tervist

Olen 37 astane naisterahvas ja probleemiks on kehakaalu kasv.Kui jäin 3 korda rasedaks lõpetasin päevapealt suitsetamise. Peale sünnitust jäigi 10 kilo selga. Nüüd on laps juba 5 aastane ja kilod pole mitte vähenenud vaid on kasvanud. Peale 2 last kaalusin ma 57 kilo. Peale 3 lapse sünnitamist jäi kaal 67-68 peale. Nüüd on kaal mõne kuuga kasvanud aga 72 kiloni. Kuigi ma oma arust ei õgi toitu sisse, aga ega ma endale eriti piiranguid ei pane, et nüüd ma ei söö seda või teis. Kui isu tuleb , siis luban endale natuke soovitud toitu. Olen piiranud magusa söömist aga kaal tõuseb hirmsa kiirusega.Kuidas oleks võimalik kaalust alla saada.Jään Teie abi ootama.

Lugupidamisega

Arst vastas:

Kristel Ehala-Aleksejev

dr Kristel Ehala-Aleksejev

Arst-toitumisterapeut

Tartu Ülikooli Kliinikum

Tere.
Kutsun teid vastuvõtule, et võimalikest kaalutõusu põhjustest paremini aru saada, siis on ka nõuandeid kergem anda (reg: 533 18 008).
Heade soovidega, dr.Ehala