veresuhkur 12.11.08 / Toitumine ja ülekaalulisus

Külastaja küsib:

Tere!
Minul selline mure- nimelt on minu veresuhkur 6,2 (11.11.08seisuga). Kui kõrge numbri puhul diagnoositakse diabeet? Olen 28 aastane veidi ülekaaluline noormees, viimati kaalusin 92kg. Eriti ärevaks teeb mind see, et suguvõsas on mitu meest (n.t minu isa ja emapoolne vanaisa) põdenud suhkruhaigust ja sellesse ka surnud. Kui suur on oht, et ka mina võin seda haigust põdeda? Ameti poolest olen üsna liikuv, lisaks püüan ka peale tööd liikvel olla. Kuidas peaksin käituma, et diabeediohtu vähendada?

Arst vastas:

Kristel Ehala-Aleksejev

dr Kristel Ehala-Aleksejev

Arst-toitumisterapeut

Tartu Ülikooli Kliinikum

Tere.
Ühe analüüsi põhjal diabeeti diagnoosida ei saa, kuid soovitan teil teha oma perearsti juures lisaanalüüsid (glükoosi tolerantsi test, glükolüseeritud hemoglobiin, jm), mille põhjal saab teha täpsemaid otsuseid. Kindlasti aitab diabeediriski vähendada kehakaalu normväärtustesse viimine.
Heade soovidega, dr.Ehala