Kõhuvalu 28.10.08 / Toitumine ja ülekaalulisus

Külastaja küsib:

Tere! Mul väike mure ja ma ei tea kas see on midagi hullu. Eile hakkas kõhus kõrvetama just mao juurest. Alguses kõrvetas ja siis lõi metsiku valu sisse. Ajas oksele ja seda ma tegin. Natuke aega peale oksendamist oli parem ja siis hakkas jälle valutama. See valu ajas kananaha ka peale. Liikumine oli ka valus kaasaarvatud pikkali olla. Täna sama asi ainult ma ei oksendanud. Valud on ikka sees. Kas ma peaksin muretsema või ei ole see midagi hullu.

Arst vastas:

Kristel Ehala-Aleksejev

dr Kristel Ehala-Aleksejev

Arst-toitumisterapeut

Tartu Ülikooli Kliinikum

Tere.
Võimalik, et tegu on viirusinfektsiooniga, mis paari päevaga möödub. Püüdke tarbida väikeste koguste haaval võimalikult rohkelt taimeteesid (N: kummel) ning pidage kerget dieeti. Kui aga valud ja sümptomid püsivad, pöörduge perearstile.
Heade soovidega, dr.Ehala