kõhukinnisus 03.10.08 / Toitumine ja ülekaalulisus

Külastaja küsib:

Mind vaevab juba pikemat aega kõhukinnisus, õigemini nagu seedimine ei toimiks. Seetõttu magan ka väga halvasti. Olen tarvitanud umbes pool aastat preparaati Lactoseven, mis alul aitas. Samuti on perearst kirjutanud Duspatalini, mis samuti alul aitas. Olen kasutanud TEHOLAXA' t, ka see ei aita. Joon igal hommikul klaasi vett nisukliidega ja meega, söön Helluse keefiriga kaerahelbeid, punast peeti, kalaõli kapsleid. Varem märkasin, et ükskord aitas näiteks kohupiima söömine, teinekord toorjuust. Praegu nagu ei aita miski. Toitun enda arust tervislikult , tegelen spordiga, käin palju jalgsi. Pean võtma igal hommikul L-Thyroksini. Olen käinud gastroenteroloogi juures kontrollis. Mis ma peaksin tegema?

Arst vastas:

Kristel Ehala-Aleksejev

dr Kristel Ehala-Aleksejev

Arst-toitumisterapeut

Tartu Ülikooli Kliinikum

Tere.
Võimalik, et pikaaegne ravimite tarvitamine on soolestiku veelgi laisemaks muutnud, kaasuvalt hüpotüreoosi diagnoosile. Kugi see tundub trafaretsena alustaksin siiski toitumise ülevaatamisest. Eelkõige päevasest vedelikutarbimisest. Oluline pole mitte ainult joodava vedeliku hulk, aga seegi kui vedelikurikas on teie toit (N: toituvalmistamisel eelistate hautamist praadimisele, sööte sageli suppe,jne). Oluline on ka toitumise regulaarsus. Samuti see kui suure osa teie toiduaual moodustavad loomsed produktid, kui suure taimset päritolu toiduained. Vähetaähtis pole seegi, kas sööte sageli eelvalmistatud kui ka kiirtoitu. Soovi korral võite oma toitumise analüüsimiseks tulla vastuvõtule (reg: 533 18 008).
Heade soovidega, dr.Ehala