taimetoitlus 02.10.08 / Toitumine ja ülekaalulisus

Külastaja küsib:

Ma olen 17-aastane ja lakto-ovo taimetoitlane 4. kuud. Üritan süüa võimalikult mitmekesiselt, et vältida defitsiite(pähklid,õlid, oad jne), kuid siiski kripeldab, et mis on võimalikud ohud ja kuidas neid ära hoida?
Ja veel üks küsimus: kas suurenenud liigeste raksumine võib olla mõni ohumärk?(valu ei tee, põlveliigesed on raksunud väiksest peale)

Suured tänud!:)

Arst vastas:

Kristel Ehala-Aleksejev

dr Kristel Ehala-Aleksejev

Arst-toitumisterapeut

Tartu Ülikooli Kliinikum

Tere.
Ilma täpseid teadmisi omamata võib kitsendustega režiim viia tõepoolest teatud ainete puuduseni orgnismis (näiteks raua, vitamiin B12-e, jm). Ainuüksi kirja põhjal, teadmata teie menüüd ei saa midagi konkreetset soovitada. Samas mõelge väga täpselt läbi, miks te sellise toitumisvisi valisite ja kas omate piisavalt teadmisi. Muidu võib juhtuda, et hea kavatsus lõppeb halbade tagajärgedega. Liigeste naksumine ei pruugi otseselt midagi halba tähendada, kuid pöördudes näiteks perearstile võib alati antud probleemi mainida.
Heade soovidega, dr.Ehala