Kaalu langus ja kõhulahtisus 22.09.08 / Toitumine ja ülekaalulisus

Külastaja küsib:

Olen 27.aastane naine, mul on olnud u kuuaega seedimisega probleem - st üle nädala on mul kõht lahti, valusid ei ole ja nüüdseks on mul selline nõrkus, et ma ei jõua töö juures enam ka tooli peal istuda.Käisin perearsti juures ja antsin väljaheite analüüsi, mille tulemused ei ole veel teada. Arst kirjutas mulle tabletid (DUSPATALIN), mida ma peaksin kaks korda päevas võtma, aga ma ei saa aru, mida nad peaksid tegema ja väitis, et mul tuleb pikaajaline ravi.
Täpsemaid küsimusi ei esitanud, ma ei ole dieete pidanud, mul on laktoosi allergia ja ma ei söö punast liha. Olen väga hädas sellega, mida süüa ja mida mitte et ma saaksin nii palju jõudu, et saaksin terveks ja tööl käija.
Mul on hetkel elus päris närviline aeg juuli keskel vahetasin töökohta ja astusin ka ülikooli.
Palun andke nõu, kelle poole Tallinnas pöörduda või mida edasi teha?

Diana

Arst vastas:

Kristel Ehala-Aleksejev

dr Kristel Ehala-Aleksejev

Arst-toitumisterapeut

Tartu Ülikooli Kliinikum

Tere.
Võite tulla Tallinnas minu konsultatsioonile (reg: tel- 533 18 008). Võtke perearstilt saatekiri ja ka teostatud uuringute koopia.
Heade soovidega, dr.Ehala