Halb enesetunne, söögiisutus jpm 20.09.08 / Toitumine ja ülekaalulisus

Külastaja küsib:

Tere!
Olen 17-aastane neiu ja mul on 27.augustist olnud probleeme söömisega. Umbes esimesed kaks nädalat ajas toidulõhn mind iiveldama ja võttis söögiisu ära, kuigi tundsin, et kõht on tühi. Kui aga proovisin süüa, siis kohe, kui panin toidu suhu ja hakkasin närima, tekkis kurku selline tunne, et kohe-kohe oksendan. Nädal tagasi tundus kõik juba korras olevat, hommikuti küll eriti süüa ei saanud, sest kõhus hakkas imelik, aga ülejäänud päevast sain süüa korralikult(enamjaolt). Kuid siis tekkis jälle kurgus see iiveldustunne. Kui see üle läks, siis sõin, kuid süües oli nii, et natuke aega sõin, siis tundsin, et kuidagi vastu hakkab, kuid natukese aja pärast tundsin end jälle normaalselt ja lõpetasin söömise. Kuid alati järgneb söömisele mitmed-mitmed väiksed krooksud ning kõhus mingi mulin.
Ise mõtlesin, et võib-olla on see kas suitsetamise mahajätmisest, beebipillide kõrvalmõju, kliima-ja ajamuutusest (tulin Hispaaniast 3.sept, varajane ärkamine jms...polnud harjunud). Loodan, et saate aidata, sest tahaks jälle süüa normaalselt ja tagasi saada oma kaotatud 5kg.
Ette tänades,

Arst vastas:

Kristel Ehala-Aleksejev

dr Kristel Ehala-Aleksejev

Arst-toitumisterapeut

Tartu Ülikooli Kliinikum

Tere.
Kuna kaebused on kestnud pea kuu ning viimastega on kaasnenud ka märgatav kaalulangus, siis soovitan teil pöörduda esmasteks uuringuteks oma perearsti poole.
Heade soovidega, dr.Ehala