anoreksia? 15.09.08 / Toitumine ja ülekaalulisus

Külastaja küsib:

Tere doktor!
Küsimuse teemaks kirjutasin anoreksia küsimärgiga ,kuigi olen ise üpris kindel ,et just seesugust haigust põen.Tegelikult on mul see haigus ka kunagi varem diagnoositud ja vastavat ravi olen saanud Seewaldis.Sellest on nüüd üle 10 aasta möödas ja nüüd tundub,et ei ole see haigus mind siiski maha jätnud.Praegune olukord sai alguse eelmise aasta sept-oktoobris.Sünnitasin lapse 20.septembril ja kohe hakkasid peas kellad helisema,et oleks kiiresti hakata end n.ö.vormi viima.Kaalusin raseduse lõpus 60 kg ja pikkust on 172cm.Seega juurde võtsin selle 9 kuuga u.5 kg.Nüüdseks aga on asi totaalselt käest ära läinud.Kaal on langenud juba nii 45-46 kg-i ja ma saan ise ka aru,et näen jube välja.Mees ja ema on minu pärast tõsiselt mures ja ausalt öeldes olen isa ka nõutu.Söön tõepoolest vähe ja isu ei ole eriti.Peale selle vihkan seda n.ö täiskõhutunnet ja seega ei saa palju süüa,sest siis torman kohe oksendama.Isegi mitte selle mõttega,et jumala eest mitte juurde võtta,vaid pigem enesetunde parandamiseks.Olen lapsega kodune,seega päev otsa üksi ja sattunud sellisesse tobedasse ja varsti ka ohtlikku nõiaringi.
Kuidas Teie arvate,kas olet õige inimene,kes mind aidata saaks-tahaks.Olen ise ametilt meedik ja seega arvan,et tean üht-teist nii toitumisest kui ka selle mõjust inimesele.
Teie vastust ootama jäädes,
1 õnnetu emme.

Arst vastas:

Kristel Ehala-Aleksejev

dr Kristel Ehala-Aleksejev

Arst-toitumisterapeut

Tartu Ülikooli Kliinikum

Tere.
Kirja põhjal jääb mulje, et vajate kiiremas korras kellegi tuge antud situatsioonist väljatulekuks. Noore emana vastute ju mitme eest. Kindlasti vajaksite psühhiaatri või psühhoterapeudi nõustamist. Tartus on olemas toitumishäirete keskus Psühhiaatriakliiniku juures, aga ka Tallinnas on antud probleemiga tegelevaid spetsialiste. Kirja teel on raske kedagi kindlat soovitada. Võiksite pöörduda arstide poole, kes teid ka eelmisel korral aitasid. Toitumise osas võite tulla minu konsultatsioonile (reg: 533 18 008).
Heade soovidega, dr.Ehala