puhitused 08.09.08 / Toitumine ja ülekaalulisus

Külastaja küsib:

tere olen 20-aastane neiu. lapsepõlves mul kõhuhädasid ei olnud. võisin süüa kõike, mis maitses. umbes teismeeas hakkas aga kõht peale söömist vahel valutama ning kolisema-mulisema, kuid suutsin sellega harjuda, sest see ei seganud mind nii erilisel määral ning sooja tee joomine leevendas kaebusi. kuid viimased paar aastat on tunne, et pea mitte midagi ei saa süüa-juua, sest kõht muutub raskeks ja hakkab valutama, tekivad gaasid. see aina ebamugavamaks muutunud, sest niipea kui olen peale sööki oma teetassi ära joonud, tulevad kaebused jälle tagasi ning kurnavad ja ei lase magada. konkreetseid toiduaineid ei oskagi välja tuua, sest ükskõik mida ma söön- vahe on lihtsalt sümptomite intensiivsuses.
Kas oskaksite mulle nõua anda, kelle poole pöörduda ja kuidas sellist asja ravitakse, mida siis süüa kui mitte midagi süüa ei saa? Kas on põhjendatud kahtlus, et talumatus on mitmete toiduainete osas? Kuidas toidutalumatus tuvastatakse ja kas peaksin hakkama kirja panema oma menüüd?
Ette tänades,

Arst vastas:

Kristel Ehala-Aleksejev

dr Kristel Ehala-Aleksejev

Arst-toitumisterapeut

Tartu Ülikooli Kliinikum

Tere.
Soovitan teil esiteks konsulteerida oma perearstiga, kes saab teha esmased uuringud ja siis vajadusel saata teid edasi erialasptsialistide juurde. Kirja teel on raske öelda, mis võiks olla teie kaebuste põhjustajaks. Kui soovite oma menüüd analüüsida, siis sellega võite pöörduda minu vastuvõtule (tel: 533 18 008).
Heade soovidega, dr.Ehala