Pidev kaalutõus 12.07.08 / Toitumine ja ülekaalulisus

Külastaja küsib:

Tere!
Mure siis järgmine olen 25 aastane 172 cm pikk ja kaalun 118 kg nii et minu kehanumbritest on näha et olen tugevas ülekaalus. Kaal on tõusnud 2 aastaga üle 30 kg ja kaalu langetada pole mul mitte kuidagi õnnestunud kuigi olen proovinud nii kaalujälgimist kui toitumise muutmist aga tulutult max langus 1 kg mis on üsna kohe tagasi. 2 aastat tagasi oli mul rasedus peetus peale mida kirjutati mulle välja beebipillid ja sealt kõik alguse saigi 3 kuud peale tablettide söömise alustamist oli kaalule lisandunud üle 10 kg ja siis sai nende võtmine lõpetatud siis 3 kuud hiljem jäin rasedaks ja nüüd on sünnitusest möödas peaaegu aasta aga kaal ikka tõusuteel. Raseduse alguses kaalusin juba 98 kg nii et enamus kaalu tõusust ikkagi enne rasedust. Nüüd olen hirmul oma tervise pärast kuna kaal ikka tõuseb koguaeg ikka 3 kg kaupa ja see kõik mõjub juba tervisele . Tahaksin küsida nõu kelle juurde peaksin laskma ennast konsuldatsioonile saata, et teha kindlaks millest see kõik tingitud on ja saada abi . Kuna antud kehaline olek on välja kannatamatu.
Ette tänades,

Arst vastas:

Kristel Ehala-Aleksejev

dr Kristel Ehala-Aleksejev

Arst-toitumisterapeut

Tartu Ülikooli Kliinikum

Tere.
Soovi korral võite tulla minu vastuvõtule (reg: 533 18 008).
Heade soovidega, dr.Ehala