Hoodia gordonii 20.06.08 / Toitumine ja ülekaalulisus

Külastaja küsib:

Tere. Olen 17. aastane noormees.

Olen viimasel ajal lugenud palju inglisekeelset materjali sellise preparaadi kohta nagu Hoodia Gordonii, kuna olen ise väga suure probleemi ees kus pikkust on 175cm ja kaal jõudis just hiljuti 100kg piirimaile. Kaalu tõus muutus viimase 2-3 aastaga nii kiireks, et kõhu alaosal on ligi kümme kõrvuti asetsevat 10-13 cm pikkust naharebendit. Naharebendid on ka kaenlaaluse piirkonnas ja muudes kohtades. Samuti täheldan ebanormaalselt suuri rindasid. Rinnad ei näe välja nagu üldiselt ülekaalulistel on (silmaga võrreldes) vaid meenutavad vägagi naiste rindasid. Kuid see on vist liigse rasva tõttu tekkinud suurest estrogeni sisaldusest organismis.

Olles küllaltki lootusetus olukorras kus enda välimusest tingitud piinlikkuse tõttu ei julge enam ka trennis käia, püüan abi saada ravimitest. Olen teadlik, et püsivaid tulemusi ei anna ükski ravim kuid minu eesmärgiks hetkel on kehakaalu natukenegi alandada, et julgeks jälle trennis hakata käima. See kord siis veelgi intensiivsemalt.

Kaal on minu enda arvates tõusnud taltsutamatu söögiisu tõttu. Täiskõhu tunne tekib alles siis, kui toitu enam makku põhimõtteliselt ei mahu. Ei söö rämpstoitu ning menüü sisaldab palju suppe ja on küllaltki mitmekesine. Patustan aga natuke alkoholiga (enamasti õlu).

Küsimus ongi järgmine. Kas teil on mainitud ravimiga eelnevaid kogemusi? Samuti sooviks teada kas Eestis on seda ravimit saadaval, või on ainus võimalus välismaalt tellida? Viimase puhul, kas ravimi postiga tellimine või üldse üle piiri toimetamine on legaalne ja lubatud?

Ette tänades, noormees X.

Arst vastas:

Kristel Ehala-Aleksejev

dr Kristel Ehala-Aleksejev

Arst-toitumisterapeut

Tartu Ülikooli Kliinikum

Tere.
Kirjas mainitud ravimiga mul kogemused puuduvad, kuid ennem kui asute tellima ravimeid soovitaksin tulla teil Meestekliinikusse vastuvõtule kuna taoline kiire kaalutõus võib liskas valedele toitumisharjumustele olla sotud ka hormonaalsete kõrvalekalletega organismis. Meestearstile saate pöörduda nii Tallinnas kui Tartus. Toitumisnõustamine on olemas vaid Tallinnas. Täpsema info leiate TÜ Kliinikumi Meestekliiniku kodulehelt.
Heade soovidega, dr.Ehala