liiga kõhn 20.03.08 / Toitumine ja ülekaalulisus

Külastaja küsib:

Tere,minu tütar on peaaegu 17,sööb nagu loom,iga natukese aja tagant,kuid on ikka kole kõhn,pikkust 174,kaalu 60 või natuke üle.Ka on ta koguaeg väsinud ja tujukas,väljas eriti ei liigu,armastab palju magada.Kas see on haiglaslik või võib tegu olla lihtsalt kiire ainevahetusega?Vahel kurdab ta kõhu piirkonnas valu mis tema sõnul ei ole otseses seoses söömisega.Aitäh.

Arst vastas:

Kristel Ehala-Aleksejev

dr Kristel Ehala-Aleksejev

Arst-toitumisterapeut

Tartu Ülikooli Kliinikum

Tere.
Antud kaalu-kasvu suhe on veel normi piires, kuid oluline on see, kas teie tütar on muutunud kõhnemaks just viimasel ajal või on ta terve elu olnud saledapoolne. Nagu enamuste kirjade puhul, nii vastan ka teile, et oluline pole ainult see palju me sööme, vaid ka see, mida me sööme. Liiga ühekülgne, toitainetevaene toit võib olla üheks väsimuse-tujukuse kaaspõhjustajatest. Kui tütar kaebab aga valude üle, soovitaksin pöörduda võimalike probleemide vältimiseks arsti poole.
Heade soovidega, dr.Ehala