tütre mure 15.03.08 / Toitumine ja ülekaalulisus

Külastaja küsib:

tere doktor.
Tütar 21 a ja sünnist saati olnud ülekaaluline.Praeguse seisuga 105 kg. ja pikkust 74 cm.Kui 2 kuud tagasi teda nägin ei olnud ta selline kui nüüd st pidevalt võtab juurde.Mehepoolne suguvõsa kõik seda tüüpi.Sööb ta ka pidevalt.On hirm ta pärast.Andsin talle teie numbri aga ta pole ühendust võtnud.Kas teie vastuvõtt Tallinnas on tasuline ja kui pikad on järjekorrad?Prooviks temaga koos tulla aprillis kui saab.

Arst vastas:

Kristel Ehala-Aleksejev

dr Kristel Ehala-Aleksejev

Arst-toitumisterapeut

Tartu Ülikooli Kliinikum

Tere.
Hommikupoolsed vastuvõtud kuni kella 13.30-ni toimuvad haigekassa alusel (50 EEK) ja pealelõunased on tasulised. Haigekassa alusel vastuvõtule on pakkuda vabasid aegu alates aprilli teisest poolest (reg: 533 18 008).
On kena, et tütre pärast muretsete, kuid kui ei lisandu tema endapoolne motivatsioon ja tahe midagi elustiilis muuta, on kellelgi teisel seda pea võimatu teha. Samas on 105. kilo organismile suur koormus, millega võivad kaasneda terviseprobleemid, mida juba väikenegi kaalulangus aitaks ennetada.
Heade soovidega, dr.Ehala