Ülekaalulisus? 12.03.08 / Toitumine ja ülekaalulisus

Külastaja küsib:

Tere!
MUl on selline mure et olen 17 aastane kooli õpilane ja olen üle kaaluline,kuid osaliselt on selles süüdi minu meeletu magusa isu.Kuid ma ei saa aru millest on mul see meeletu magusa isu?Kogu aeg tahaks magusat.Ja kui mul pole kodus midagi magusat siis ma hakkan ema paluma et osatksime midagi head ja kui ei osta siis mul on paha tuju ja tõrelen kõigiga ?Tahaks naguu teada et millest on põhjustatud see meeletu magusa isu ja mida teha sellesk et seda vähendada?

Arst vastas:

Kristel Ehala-Aleksejev

dr Kristel Ehala-Aleksejev

Arst-toitumisterapeut

Tartu Ülikooli Kliinikum

Tere.
Liigne magusaisu võib olla märk mõne aine puudusest organismis. Samuti suureneb magusaisu sageli ka stressiperioodidel. Selleks, et öelda, mis võiks olla oletatav põhjus peaksin teadma enam teie toitumisharjumustest. Kui soovite selles osas nõu, kutsun teid vastuvõtule (reg: 533 18 008).
Heade soovidega, dr.Ehala