Reductil 07.03.08 / Toitumine ja ülekaalulisus

Külastaja küsib:

Tere! Delfi internetiportaalis on olnud väga palju juttu Reductilist - ravimist, mis aitavat kaalu alandada. On ka palju vastalisi. Mind huvitaks aga see, et kas perearst, kellele oma kaalumurest räägin ja palun Reductili välja kirjutada, peab seda ka tegema või peaks hoopis uuringutele või mujale konsultatsioonile saatma?
Olen üleminekuea vaevused läbinud, opereeritud naine ja nii palju kaaluprobleemiga tegelnud, kuid siiani ikka tulemusteta. Tekkis huvi, et äkki see Reductil kuidagimoodi aitaks mind?
Aitäh vastamast!

Arst vastas:

Kristel Ehala-Aleksejev

dr Kristel Ehala-Aleksejev

Arst-toitumisterapeut

Tartu Ülikooli Kliinikum

Tere.
Perearst ei pea teie palve peale seda ravimit välja kirjutama. Ravimist on kasu ainult sellisel juhul kui sellega kaasneb elustiili muutus nii toitumise kui ka liikumise osas. Samuti loeb see kui suure ülekaaluga on tegu. Usun, et perearst arvestab kõigi nende teguritega ning vajadusel selle ravimi ka teile määrab.
Heade soovidega, dr.Ehala