Suur kõht 21.02.08 / Toitumine ja ülekaalulisus

Külastaja küsib:

Tere, mul on mure. Olen 20 aastane neiu, kellel on suur kõht. Olen 160 cm pikk ja 60 kg. Muu mind ei häiri, kuna ma ei ole üldselt paks. Jalad, käed jms on peenikesed. Aga kõht... Kõht on selline nagu oleksin ma 6-7 kuud rase. Ette ulatuv ning isegi kui ma istun ei tule volte vaid jääb ka punuks. Nii palju kui ma mäletan, on see mul vist olnud terve elu. Olen teinud trenni (hetkel ei tee) ja dieeti pidanud, kuid ainuke, mis grammigi ei vähene on kõht. Mida ma peaksin tegema või kuhu pöörduma :(

Arst vastas:

Kristel Ehala-Aleksejev

dr Kristel Ehala-Aleksejev

Arst-toitumisterapeut

Tartu Ülikooli Kliinikum

Tere.
Kehakuju iseloomulik joonis on osa meie isikupärast, mida on teatud määral võimalik kujundada treeningu ja toitumise kaudu. Soovitaksin alustuseks siiski küsida nõu mõne kogenud treeneri käest, kes oskaks anda juhendeid just vööpiirkonna vormimiseks ning selle kõrval vaadata üle ka oma igapäevane menüü.
Heade soovidega, dr.Ehala