maovähendamise operatsioon 25.01.08 / Toitumine ja ülekaalulisus

Külastaja küsib:

Olen 35 aastane naine pikkust 170,kaalu 85kg.Peale viimase lapse sündi kes hetkel on 6 aastane hakkas minu kaal järsult tõusma,peale lapse sündi olin 72 kg,seega 6 aasta jooksul 13kg on juurde tulnud.Töötan müüjana nii et liikumist on piisavalt ka töö juures,püüan ka jälgida mida söön.Olen kuulnud maovähendamise opist,kas see on tasuline ja millised võivad tüsistused olla?

Arst vastas:

Kristel Ehala-Aleksejev

dr Kristel Ehala-Aleksejev

Arst-toitumisterapeut

Tartu Ülikooli Kliinikum

Tere.
Kirurgiline vahelesekkumine kaalu langetamiseks on viimane vahend antud probleemi lahendamiseks. Rakendatakse seda üldjuhul tervisele ohtliku rasvumise korral kui muud vahendid pole osutunud efektiivseks ning kui lõikusest tulenevad kõrvaltoimed osutuvad väiksemaks ülekaalust tingitud tervisekahjustustest. Iga taoline lõikus viib tasakaalust välja teie organismi normaalsed füsioloogilised toimimismehhanismid kuna lõikuse käigus saab muudetud sooletrakti tavapärane anatoomilinne ülesehitus ning seda taastada pole hiljem enam võimalik.Teie puhul näitavad kaalunumbrid ülekaalu, mida saab enamjaolt korrigeerida toitumis-liikumisharjumuste muutmise läbi, millest siis ka alustada tuleks. Kuigi väidate, et liikumist jätkub ja jälgite ka oma toitumist, aitaks menüü täpne analüüs hinnata, mida annaks selles osas veelgi parandada. Sellele eelnevalt võiks läbida üldise tervisekontrolli, välistamaks ülekaalust tulenevaid terviseriske.
Heade soovidega, dr.Ehala