Kas ma olen ülekaaluline või normaalkaalus 08.11.07 / Toitumine ja ülekaalulisus

Külastaja küsib:

Olen 15 aastane, pikkus mul 180 ja mu kaal on 95kg. Oleksin huvitatud kuidas oleks võimalik natukese haaval alla võtta. Käisin pimesoole opil ja võtisin siis alla 5 kg ja kaalusin siis 90kg nüüd ma olen viimased kolm päeva palju söönud ja kardan et ma olen selle kõik tagasi võtnud.(op oli 3 nädalat tagasi) Sooviksin häid nippe, kuidas võtta alla?
ette tänades,
Liis

Arst vastas:

Kristel Ehala-Aleksejev

dr Kristel Ehala-Aleksejev

Arst-toitumisterapeut

Tartu Ülikooli Kliinikum

Tere.
Teie kirjas on olemas kõige esmane vastus teie küsimusele. Palju söömine ja kaalukaotus on üldjoontes teineteist välistavad mõisted ja alustama peaksitegi ehk sellest, et vaatate üle oma päevase tarbitava toiduhulga ning selle koostise. Kõige lihtsam moodus on panna oma toitumine kirja ja see siis üle vaadata-analüüsida. Kui vajate selles osas abi, võite tulla vastuvõtule (tel 533 18 008). Jätke välja magusad kokajoogid ja sellised toiduained nagu sai, friikartulid, kartulikrõpsud, magusad kokajoogid, jne. Oluline on ka teatud kindla toitumisrütmi kinnistamine. Vähemoluline pole ka piisava liikumiskoormuse olemasolu. Need oleksid kõige esmased nõuanded.
Heade soovidega, dr.Ehala