tervisesport 22.10.07 / Toitumine ja ülekaalulisus

Külastaja küsib:

tere! hakkasin aktiivsemalt spordiga tegelema. sõitsin üsna tihedalt jalgrattaga ja võtsin uuesti ka kõndimiskepid välja. kõnnin nii umbes 25 km nädalas. mure selles, et päevad jäid ära (rasedus välistatud). olen püüdnud ka vähem rasvaseid asju ja magusat süüa, kuid väga radikaalseid muutusi pole teinud. kas on võimalik, et äkki on tsüklihäired sellest põhjustatud, et taasalustasin sportimisega ja korrigeerisin ka toidulauda. äkki oskate vastata!
naine 26

Arst vastas:

Kristel Ehala-Aleksejev

dr Kristel Ehala-Aleksejev

Arst-toitumisterapeut

Tartu Ülikooli Kliinikum

Tere.
Usun, et antud situatsioonis on kõige mõistlikum esmaselt pöörduda günekoloogi poole. Kui kaal on normis ning toidu kaloraaž ning toiduainete valik vastav teie vanusele ja vajadustele, ei tohiks kirjas mainitud häireid tekkida. Vähemalt küll mitte kaalu pärast. Kuna ma ei tea aga teie kaalunumbrit ega menüüd, siis on toitumise kohapealt midagi raske otsustada.
Heade soovidega, dr.Ehala