Murduvad juuksed 07.10.07 / Toitumine ja ülekaalulisus

Külastaja küsib:

Tere,

Mul on olnud pikemat aega probleem murdunud juustega. peamiselt jääb neid dushikabiini. Ei võtnud probleemi siiani eriti tõsiselt, kuna väliselt midagi märgata polnud. Kuid nüüd turritavad siit-sealt, pikka juuste vahelt hulk lühikesi karvu. Vitamiinide puudulikkus? Kas oskate viidata, milles võib olla küsimus? Ehk on ka mingisuguseid juukseid tugevdavaid preparaate, mida kasutama peaks?

Arst vastas:

Kristel Ehala-Aleksejev

dr Kristel Ehala-Aleksejev

Arst-toitumisterapeut

Tartu Ülikooli Kliinikum

Tere.
Pikaaegne juuste väljalangemine viitab kindlasti vitamiinide-mineraalainete puudusele organismis. Elemente, mis mõjutavad juuste kasvu on palju ning seetõttu soovitan läbi teha kuuri, kas mõne kompleksvitamiini preparaadiga või siis mõne spetsiaalse toidulisandiga. Neid on rohkelt erinevate nimetuste all saadaval nii apteekides kui ka müügikettides. Kõige esimesena soovitan aga üle vaadata oma toitumise, kas see on ikkagi piisavalt mitmekesine tagamaks organismile kõik tema funktsioneerimiseks vajaminevad elemendid. Vitamiinikuur on lühiaegne turgutus, mida peab toetama hästi valitud toit.
Heade soovidega, dr.Ehala