Kehakaal suur 31.08.07 / Toitumine ja ülekaalulisus

Külastaja küsib:

Tere !
Olen kolme lapse ema 35 aastat vana. Noorem laps on 1,7 kuune. Kehakaaluga on olnud nii, et raseduse ajal võtan meeletult kaalus alla ja peale sünnitust tuleb kõik tagasi. Aprillis 2007 lasin paigaldada hormonaalspiraali. peale seda on kaal oluliselt tõusma hakanud ( kuni käesoleva hetkeni 76 kilolt 85 kilole). Samas olen jälginud oma toitumist. Töö ise on istuva iseloomuga. Tööjuures on mul alati 1,5 liitrine veepudel kõrval, mis on alati päeva lõpuks joodud + 2-3 tassi kohvi päevas. Kas nimetatud spriaal võib olla põhjuseks kehakaalu tõusuks ja kas on olemad retsepti alusel väljastatavaid ravimeid effektiivseks kaalulanguseks ning millistel juhtudel neid üldse välja kirjutatakse ? ehk on võimalik tulla ka teie vastuvõtule.

Arst vastas:

Kristel Ehala-Aleksejev

dr Kristel Ehala-Aleksejev

Arst-toitumisterapeut

Tartu Ülikooli Kliinikum

Tere.
Pea kümnekilost kaalutõusu ei tahaks hormoonspiraali arvele panna. Usun, et siin on muid tegureid, millega kaalunäit seotud on. Kaalulangetamiseks on olemas tetud ravimid, kuid ennem nende väljakirjutamist oleks siiski vaja selgitada, milles seisneb teie probleemi põhjus. Vastuvõtule saate registreeruda telefonil 533 18 008.
Heade soovidega, dr.Ehala