mao rebenemine... 29.08.07 / Toitumine ja ülekaalulisus

Külastaja küsib:

tere,

mul selline mure, mul kõhus koguaeg selline tunne, et magu on jube täis(pungil täis lausa) ja kuidagi selline rebenemise tunne on.. ometigi tegelikult pole ma jõudnud veel suurt midagi süüa..ja kõht on üpriski tühi..sellest hoolimata on mul meeletu rebenemis tunne maos..kohe läheb katki nagu.. ja peale kauba on mul koguaeg kõht jube korrast ära jne.. kas see võib tähendada midagi tõsist??
ja selline küsimus oleks ka.. et kui ma olen 20 aastane.. ja 174cm pikk..ja kaalun 93kg..ja tõusvas joones kaal suureneb.. kas mul oleks lootust saada mao vähendamis operatsioonile? et peatada oma meeletut kaalu tõusu.. ja saada end normaal kaalu tagasi.. ma olen proovinud nii dieete kui trenne aga mitte miski lihtsalt ei aita :(

Arst vastas:

Kristel Ehala-Aleksejev

dr Kristel Ehala-Aleksejev

Arst-toitumisterapeut

Tartu Ülikooli Kliinikum

Tere.
Valud mao piirkonnas koos sooleprobleemidega võivad viidata haiguslikele muutustele antud organismi piirkonnas. Selleks et panna diagnoosi, oleks vaja täiendavaid uuringuid. Kui antud kaebused püsivad, pöörduge perearstile või võite tulla ka minu vastuvõtule (tel:533 18 008). Mis puudutab mao vähendamise operatsiooni, siis selles osas ei näe ma esialgu teie puhul küll näidustust. Kuna mainitud operatsiooniga kaasneb mitmeid kõrvalnähte, tasub alustada sellest, et püüate välja selgitada, millest on tingitud teie püsiv kaalutõus. Vaadake üle ka oma päevamenüü ning korrigeerige liikumisaktiivsust.
Heade soovidega, dr.Ehala