rasva probleem 09.08.07 / Toitumine ja ülekaalulisus

Külastaja küsib:

Tere. Pöördun teie poole järgmise murega. Olen mees pikkusega 181cm ja kaal on 76-77kg. Kaalu probleemi ei ole kuna see suhe vist enam-vähem normaalne. Mure aga kõhu peale ladestuvas rasvas, mis ära ei kao. Ja nüüd ongi selline küsimus, et kuidas kaotada pigem rasva, kui langetada kaalu, sest see pole antud hetkel probleem? Toitumist üritan kah jälgida enamjaolt. Ja üks küsimus on veel. Kui palju kaloreid ma peaksin päeva jooksul sööma ja kui palju kulutama, et asjast kasu oleks. Samuti tahaks teada parimaid harjutusi või tegevusi, mis keha vormi ajaks. Aitäh!

Arst vastas:

Kristel Ehala-Aleksejev

dr Kristel Ehala-Aleksejev

Arst-toitumisterapeut

Tartu Ülikooli Kliinikum

Tere.
Kuna teie puhul pole probleemiks ülekaal, vaid kõhupiirkonda ladestuv rasv, siis sellest lahtisaamiseks on parim viis hakata regulaarselt treenima vööpiirkonna lihaseid. Võimalusel tasub selles osas nõu küsida mõnelt treenerilt, kuid saadaval on nii käsiraamatuid kui kassetid, mis aitavad kodustes tingimustes individuaaalselt treenida. Oma menüüs on oluline jälgida, milliseid rasvu sööte (vähendada loomsete rasvade osakaalu: liha-vorstitooted, rasvased piimatooted, jne). Jälgida ka alkoholi tarbimist. Seda eriti õlle, siidri, aga ka maguste kokajookide osas. Kuna kaal on normis, siis kalorite mõttes ületarbimist pole karta. Pigem tasub vaadata, et toit oleks mitmekülgne ning püüda luua ka endale kindel toitumisrütm.
Heade soovidega, dr.Ehala