Bariaatriline kirurgia 13.07.07 / Toitumine ja ülekaalulisus

Külastaja küsib:

Tere,

Olen 30 aastane naisterahvas, kellel on suur probleem kehakaaluga. Olen teinud trenni ja proovinud ka dieete (kaalujälgimine ja kalorite lugemine). Paraku aga ei taha kehakaal üldse väheneda. KMI on 37,5, mis on nagu ma lugesin rasvumise II faas.
Enam ei tea, mida teha ja kuidas saada kaal normi. Seljaga on probleeme (4-5 lüli kulumine) ja perearst soovitas kehakaalu vähendamist, kuid miski ei aita.
Kas on Eestis ka kliinikuid, kus antud operatsioone tehakse? Kas perearst peaks suunama kirurgi juurde konsultatsioonile või kuidas see üldse peaks ette nägema?

Ette tänades,
Kristi M

Arst vastas:

Kristel Ehala-Aleksejev

dr Kristel Ehala-Aleksejev

Arst-toitumisterapeut

Tartu Ülikooli Kliinikum

Tere.
Tallinnas saab bariaatrilisi operatsioone teha nii Lääne- kui Põhja-Tallinna Keskhaiglas. Taolistel operatsioonidel on aga omad kõrvaltoimed ja ka peale lõikust on oluline jälgida nii oma toitumist kui liikumiskoormust, mis tähendab, et operatsioon üksi ei ole lõplik lahendus ülekaalu probleemile. Kui soovite taoliste lõikuste positiivsetest-negatiivsetest toimetest enam teada, võite tulla vastuvõtule (tel:533 18 008).
Heade soovidega, dr.Ehala