krooksud 10.07.07 / Toitumine ja ülekaalulisus

Külastaja küsib:

Tere!
Mul on juba pikemat aega olnud selline probleem, et ükskõik peale mille söömist hakkan ma krooksuma ja seda päris pikalt. See ei röhitsemine, seda tean ma kindlalt.
Et mitte nt kooliajal piinlikku olukorda sattuda, ma hommikuti ja lõunati ei söögi...
Kas oskate soovitada mingit ravimit vms, mis selle vastu aitaks?
Olen küsinud perearstilt ja ka apteekrilt, kuid peale espumisani ja söetablettide ei oska nad midagi soovitada. Need aga kahjuks ei aita.
Ettetänades Eliisa.

Arst vastas:

Kristel Ehala-Aleksejev

dr Kristel Ehala-Aleksejev

Arst-toitumisterapeut

Tartu Ülikooli Kliinikum

Tere.
Esiteks tuleks teha ikkagi selgeks põhjus, millest probleem tingitud. Kirja põhjal seda oletada ei saa ning huupi ravi määrata on siinkohal mõttetu. Soovitan teil pöörduda veel kord perearsti poole, kes saab teid vajadusel ka gastroenteroloogi vastuvõtule suunata.
Heade soovidega, dr.Ehala