olen paks 21.06.07 / Toitumine ja ülekaalulisus

Külastaja küsib:

Tere,olen 32 aastane naine,minu pikkus on 165 cm ja kaal 67 kg.Ma olen alati kõhnemapoolne olnud ja nüüd äkki on kehakaal nii tõusnud,et on häbi õuegi minna.Enne kandsin riideid nr 36,nüüd aga 38.Ise olen 2 grupil tervise tõttu(PENSIONIL),liigun ma tõesti vähe,sest õue pean minema kindlasti saatjaga,kuna mul võib äkki paha hakata ja seepärast on kindlam,kui keegi kaasas on.Elan juba paar aastat antidepressantide ja rahustite peal.Lugesin oma rohu infolehte ja seal on tõesti öeldud,et kehakaal tõuseb,kuid nüüd on juba 2 kuud kus ma neid ei kasuta,kuigi rahustit nagu xanax kasutan ma arsti soovitusel edasi.Kas te saate mulle soovitada,kuidas kaalust alla võtta,sest ma ei tea mida teha.Füüsiline koormus nagu näiteks jooks,tekitab halva enesetunde ja peas hakkab tuksuma.Olen ahastuses,PALUN AIDAKE!!!!!Peeglisse vaadates kaob eluisu,olen õudne.

Arst vastas:

Kristel Ehala-Aleksejev

dr Kristel Ehala-Aleksejev

Arst-toitumisterapeut

Tartu Ülikooli Kliinikum

Tere.
Olete noor naine ja oma tervise tõttu on teil kindlasti probleeme olnud, kuid kaalu pärast ei tasuks küll esialgu enda koormat suurendada. Arstina olen teiega igati aus ja seetõttu võite mind uskuda kui ütlen, et ülekaaluga teie puhul kindlasti tegu ei ole. Kui soovite aga oma enesetunde tõttu mõnest kilost vabaneda, pole selles midagi halba. Kuna ei tea piisavalt teie probleemidest, siis on mul esialgu raske nõu anda, sest nii ravimid kui ka toitumis- ja liikumisrežiim võivad kaalu juures oma osa mängida. Selleks, et midagi otsustada peaksin nägema ka teie igapäevast menüüd. Oleks kena kui saaksite tulla vastuvõtule, et siis koos mingi lahendus leida (tel: 533 18 008, meil: toitumine@kliinikum.ee). Alustada tuleks aga sellest, et oleksite enda vastu sõbralikum.
Heade soovidega, dr.Ehala