valesti toitumisest tulenevad tüsistused 30.05.07 / Toitumine ja ülekaalulisus

Külastaja küsib:

Tere
Olen 24 aastane naisterahvas. Minu mure on selline, et kuskil 3 aastat kannatasin toitumishäirete all, see avaldus nii et mitmed päevad sõin vähe ja ainult õhtuti ja seetõttu tekkisid nädalavahetustel õgimisperioodid, sõin tohututes kogustes sinnamaani et järgmine päev oli enesetunne kohutav ja kõht lahti. Oksendanud ma ei ole.
Aasta hiljem ehk nüüdseks olen ma selle probleemiga ise kõvasti tegelenud ja oma toitumisharjumused ümberkorraldanud. Küll aga olid mul probleemid hingamisega, avastati astma, ma ei tea kas see võib sellega seotud olla, aga küsimus on, et kas need toitmishäired võisid mulle põhjustada jäädavaid kahjustusi? Näiteks haavandeid? Seedimishäireid usun, et kindlasti. Juba sellepärast, et ühelt söömiskorralt läksin üle kolmele. Esineb kõhupuhitust, gaase. Tarbin hetkel lacto sevenit. Kas oleks põhjust arvata, et põhjustasin endale mingeid tõsiseid tüsistusi, mida tuleks uurida?

Arst vastas:

Kristel Ehala-Aleksejev

dr Kristel Ehala-Aleksejev

Arst-toitumisterapeut

Tartu Ülikooli Kliinikum

Tere.
Vastates teie küsimusele, siis taoline toitumiskäitumine, nagu te kirjeldate, võib põhjustada organismis haiguslikke kõrvalekaldeid. Seega võiksite läbida küll ühe tervisekontrolli. Seda enam, et esinevad ka erinevad kaebused nagu selgub teie kirjast. Ka menüü tasuks ehk lasta üle vaadata.
Heade soovidega, dr.Ehala