järsk kaalutõus 08.05.07 / Toitumine ja ülekaalulisus

Külastaja küsib:

Olen 33 aastane naine, 1.57 pikk ja kaalun 54 kilo. Ei ole ju tegelikult ülekaal...Aga probleem on selles ,et tegelikult püsis mu kaal kogu aeg stabiilsena-50-51 kilo. Ja nüüd, viimase paari kuuga olen ma järsku kaks kilo juurde võtnud. Ja mu kehakuju on muutunud niipalju, et enam ei saa ma kanda neid riideid, mis tavaliselt. Mul on ülakõht nii punnis (õigemini lõtv, aga lihtsalt suur) nagu ma oleksin viimast kuud rase. Rasedus on aga välistatud. Elustiili muutnud ma pole, söön sama palju ,kui tavaliselt ja liigun ka endiselt. Kuna olen kodune ,siis piirneb minu liikumine peamiselt kiirkõnniga linnatänavail(u 3-4 kilomeetrit päevas). lapsi mul pole. Kas on tegemist ainevahetuse häiretega? On mingeid ravimeid? Ma tahan jälle seksikas välja näha.
Trenni teha ma ei saa, võimalda ka mitte, sest hakkan kiiresti hingeldama ja tekib õhupuudus.

Arst vastas:

Kristel Ehala-Aleksejev

dr Kristel Ehala-Aleksejev

Arst-toitumisterapeut

Tartu Ülikooli Kliinikum

Tere.
Kui väidate, et trenni teha ei saa on niinimetatud "lõdvast kõhust" üpris raske lahti saada, sest režiimist võib küll kaalulangusele kasu olla, kuid vormis keha annab siiski trenn. Usun, et väikeste korduste arvuga kõhulihaste ja taljepiirkonna treening oleks ikkagi mõeldav. Kuna tegu pole ülekaaluga, siis soovides vabaneda mõnest kilost, võtke kasutusele näiteks koormusvabad päevad, kus tarbite ühel päeval nädalas vaid puuvilju, marju või kergeid salateid. Võib teha ka supipäevi. Samuti tasub vaadata üle oma menüü ja sealt välja lülitada mõneks ajaks maiustused ning valgest jahust tooted.
Heade soovidega, dr.Ehala