mineraalained 21.04.07 / Toitumine ja ülekaalulisus

Külastaja küsib:

Tere! Pöördusin selliste probleemidega - väsimus ja juuste väljalangus - perearsti juurde. Mitmete mineraalainete (nt raud, kaalium, magn.) analüüsid olid küll korras, kuid nö piiri peal. Hemoglobiini tase veres oli korras. Kas sellisel juhul kui analüüsid on korras, kuid piiri peal on soovitav kasutada lisaks mingeid mineraalained sisaldavaid preparaate?

Arst vastas:

Kristel Ehala-Aleksejev

dr Kristel Ehala-Aleksejev

Arst-toitumisterapeut

Tartu Ülikooli Kliinikum

Tere.
Alustada tuleks teie puhul sellest, et püüate leida põhjuse, mis on antud kaebused tekitanud (pika-aegne stress, vead toitumises, läbipõetud haigus vm.). Ilma kaebusi põhjustava probleemiga tegelemata pole loota ka häid tulemusi toidulisandite võtmisest. Kui on tegu pinge ja stressiolukorraga võib olla kasu magneesiumi ja B grupi vitamiine sisaldavatest preparaatidest. Ka tsingi preparaadid on taolistel juhtudel sageli kasuks. Püüdke tõsta ka köögiviljade osakaalu oma menüüs, sest sageli jääb meil puudu just neist mineraalidest, mida annavad meile aiasaadused.
Heade soovidega, dr.Ehala